Microsoft 365 Insider Üyeleri, OneNote El Yazısı Düzeltme Özelliğini Deneyebiliyor

Çoğu kullanıcı OneNote uygulamasındaki el yazısı özelliğini bir hayli kullanışlı buluyor. Ancak bilindiği üzere bazen bu özellik el yazısını dijitale çevirirken oldukça kötü çalışıyor. Bu sebeple normalde iyi ve okunaklı olan yazılar bile dijitalde anlamsız hale bürünebiliyorlar. Microsoft bugün bu özelliği daha iyi getiriyor ve Insider üyelerine bir deneme fırsatı sunuyor.

Microsoft bir blog gönderisinde, Windows için OneNote uygulamasına el yazısı düzeltme özelliğini eklediğini duyurdu;

“El yazısı düzeltme, el yazısıyla yazılmış mürekkepli metninizi dönüştürerek görsel olarak daha düzenli ve tutarlı hale getirir. Ayrıca el yazınızın stilini ve kişiliğini bozmadan notlarınızdaki mürekkep okunaklılığını artırır ve notları geri okumadan veya paylaşmadan önce hızlıca temizlemenin harika bir yolunu sunar.”

Kullanıcılar uygulamada dijital mürekkep içeren mevcut bir not defterini açabilir ya da yeni bir not defteri oluşturabilirler. Daha sonrasında Çiz sekmesine tıklayarak dijital mürekkeple notlar almaya başlayabilirler. Daha sonrasında sadece bir kelime satırına dokunarak yazdıkları kelimeleri düzeltebilirler.

Bu yeni özelliğin birtakım sınırlamaları da bulunuyor. Örnek olarak formüller, tablolar ve  resimler için el yazısı düzeltme özelliğini kullanamıyorsunuz. Buna ek olarak özellik, dijital fosforlu kalemler ve alt çizgilerle de çalışmıyor. Son olarak bu özelliğin yalnızca Latin alfabesiyle yazılmış kelimeler için çalıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir